Inner child work healing techniques innocence 3

İçimizdeki Çocuğu Kaybetmeyelim...

10.10.2018


Yalın ayak bir çimenin yada toprağın üzerinde yürümek ve tüm vücudunla çamura bulanmak, eski bir arabanın içinde oyunlar kurmak, kurumuş bir ağaç dalından hayali at yapmak ve bir meyveyi dalından koparabilmek… Ne kadar uzak kaldık diyebildiğiniz kadar, derin bir iç çekerek ah çocukluğumuz deyişinizi de duyabiliyorum.Ama aslında kocaman bir şeyi kaçırıyorsunuz o çocuklar sadece büyüdü zamanın değiştirdiği sadece bu…

 İçinizdeki çocuk ise sizin seslenmenizi bekliyor.Çevre mi kaldı diyeceksiniz evet olumlu ya da olumsuz birçok değişim yaşanıyor ve içindeki çocuğu unutanlar bunu hemen kabullendi… Ama bir fark yaratın çocuklarınız adına içinizdeki çocuğa bir şans verin…Çocuklarınızla başlayın bu adıma , bırakın yağmura,çamura bulansınlar özgürce keşfetsinler. Belki de çocuklarımızın doğayı son yakalayışıdır. Şanslıyız ki biz çocuk evimizde bahçemizde bir yerden başladık.

Size önerim,çocuklarınızı bahane edebileceğiniz bir fırsatınız varken arkalarından sizde koşturun ve yakalayabildiğiniz ilk yağmurda beraber ıslanın..