Renkli Bireyler Çocuk Evi
© 2016 Renkli Bireyler Çocuk EviHer hakkı saklıdır.
Belediye Evleri Mah 84294 Sk. No: 1/3
Çukurova / Adana
Bize ulaşın
0322 255 0101
Silverturk

Farklılıklar

Eğitmenler

Eğitmenler lider değil, sadece rehberdir. Bizim sistemimizde her çocuk, belli sınırlar içinde kendi lideridir. Eğitmenlerimiz toplam 150 saat uygulamalı montessori eğitimi almış, bu konuda birçok kitap okumuş ve Ankara’da uygulama – gözlem yapma süreçlerinden geçmiştir. Her sınıfta 2 asil öğretmen bulunacaktır.

Drama Eğitimi

Canlandırmalar, doğaçlama ve oyun aracılığı ile yeni rollerin deneyimlenebildiği; grup içindeki sosyal ilişkilerin ele alınıp sağlıklı bir şekilde yeniden düzenlemesi ile bireyin kendi ait olduğu topluluklarda daha etkili bir şekilde var olması ve kabul görmesine imkan tanıyan drama derslerimiz 36 ay üzeri çocuklarımıza verilmektedir.

Eğitim Materyalleri

Materyallerimizin tamamı çocukların yaratıcılıklarını destekleyen, kendi hata kontrollerini yapmalarını sağlayan %100 ithal doğal ahşap, Montessori materyalleridir.

Spor Aktiviteleri

Okulumuzda çocuk yogası, yüzme, kindergym ve isteğe bağlı binicilik etkinlikleri planlamıştır. Çocukların sporla birlikte yetişmesi ve bunu hayatlarının önemli bir parçası haline getirmeleri için sportif faaliyetlerine özen gösterilmektedir. Bunun yanında klasik jimnastik ve bale, gösteri yapmaya yönelik olduğu için bu aktivitelere okulumuzda yer verilmemektedir.

Kitap Okuma Salonu

Kitaplar dünyasında çocuklar kitap okuyamasalar da, ister başlarında bulunan öğretmenden dinleyerek, ister her hangi bir kitabı alıp inceleyerek hayal güçlerinin kendi istekleri doğrultusunda fayda göreceklerdir. Geleneksel sistemde eğitimciler “Otur! Çiçek ol! Beni dinle! Dinlemezsen çıkmak zorundasın!” gibi söylemlerle çocuğun üzerinde istemediği bir otorite kurulur. Dayatma ile çocuk kitaplardan, istemeden de olsa soğutulur. Bu sebepten dolayı kitaplar dünyasında, çocukların kitaplarla tanışacağı, farklılıklarını arttıracağı ve kitabı seveceği bir ortam mevcuttur.

Sanat Atölyesi

Sanat atölyesinde çocuklar boş geniş kağıtlara dilediği gibi boyamalar yaparlar. Kimse onlara, sınırları belli boyama kitapları verip de sınırın dışına boya taşırdı diye yargıda bulunmaz. Dilediği gibi istediği teknikte (kuru boya, sulu boya, pastel, guaj boya vb.) boyamalar yapabilir. Ortaya çıkardığı çalışma sonunda kimse ona abartılı cümlelerle “ en güzeli seninki olmuş’’ ya da “kötü olmuş bir daha yapmalısın” gibi tepkiler vermez. Ödül veya ceza vermez. Kıyaslama kesinlikle montessori sitemine aykırı bir davranıştır.

Hobbit Evleri

Çocukların toprağı hissedebilmesi için gerçek çim halılarla kaplanan bahçe içinde iki ayrı hobbit evi bulunuyor. Bu evlerin birinde organik tarım için çeşitli tohumlar, gübreler; diğerinde ise çocukların yaratıcılıklarını bahçede de geliştirmelerini sağlayacak artık materyaller bulunacak. Böylece çocuklar, hayalleri doğrultusunda özgürce etkinlik yapabilecekler.

Yemek

Çocuklar, önlerine hazır sunulan porsiyonları değil, yiyebilecekleri kadarını kendileri alacak, yine kendileri kaldıracaktır. Ayrıca çocuklar, sularını da kendileri dolduracak, masalarını kendileri hazırlayacaktır.

Ulaşım / Servis

Okulumuzda, çocukların güvenli bir şekilde okula ve evlerine ulaştırılmasını sağlayacak, dışarıdan alınan, içinde hostes de bulunan servis hizmeti sunulacaktır.

Geri dön
 
  • takip edin