Okul Hakkında

Renkli Bireyler Çocuk Evi, arsası 1.800 m2, bina oturumu 400 m2, kapalı alanı 1.600 m2 olup, 50 m2’lik sınıflardan oluşmaktadır. 2 – 3 yaş grubu için uyku odaları ve anneler için ayrı bir emzirme odası bulunmaktadır. İngilizce eğitim sınıflarımız, görsel sanatlar, müzik, kitap okuma ve yoga sınıflarımız mevcuttur. Etkinlik ve toplantı salonumuz mevcuttur. Yüzme havuzu ve soyunma odaları bulunmaktadır. Mutfağımız kendi binamızda olup, yemekhanemiz ile iç içedir. Bina komple yerden ısıtmalıdır. Soğutma ise VRF klima sistemi ile sağlanmaktadır. Zemin, hiç petrokimya içermeyen Targett marka linoleum ile kaplıdır. Okuldaki dolaplar, sandalyeler, masalar ve materyaller masif ağaçtan yapılmıştır. Bahçedeki oyun parklarımız tamamen ahşaptan oluşmaktadır. Bahçemiz çimle kaplıdır. (Yapay çim değil) Toprak altında 2 adet hobbit evimiz mevcuttur. Her birinden bir adet olmak üzere çeşitli meyve ağaçları bulunmaktadır. Yeterli kapasitede jeneratörü mevcuttur.


Sınıflar

2-3

24 ay ile 36 ay arasındaki çocuklardan oluşan bu grupta 12 çocuk yer almaktadır. Bu grup, “Toddlar” sınıfı olarak adlandırılacaktır. Sınıfta 2 asil öğretmen bulunacak ve yine uyku odası 12 kişilik olacaktır.


4-6

36 ay ile 72 ay arasındaki çocuklardan oluşan bu grupta 20 çocuk yer almaktadır. Bu grup “Montessori” sınıfı olarak adlandırılacaktır. Sınıfta 2 asil öğretmen bulunacaktır.


Vizyon

Çocuğun yetiştirilmeyip yetiştiğini kabul ederek bu doğrultuda ilerlemeyi, bireysel ve kurumsal gelişimi sonuna kadar desteklemeyi ve sektöründe aranan bir isim olmayı kendine ilke edinmiştir.


Misyon

Çocuk odaklılık, güvenilirlik, tarafsızlık, sorumluluk, ulaşılabilirlik ve özveri prensipleri ile yola çıkan Renkli Bireyler Çocuk Evi, öğrencilerine gerekli materyal ve imkanları sunarak onları hayata hazırlamayı, onlara sorumluluk alma bilincini kazandırmayı, kendisini bir başkası ile kıyaslamadan, sahip olduğu yetenekleri geliştirerek mutlu olabilmeyi, farklılıklara saygı duyup bireysel yaklaşımı ilke edinebilmelerini sağlamaktır.Sahip Olunan Belge ve Sertifikalar

  • American Montessori Socıety Sertifikası
  • ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi)
  • OHSAS (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi)
  • ISO 10002 (Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi)