Renkli Bireyler Çocuk Evi
© 2016 Renkli Bireyler Çocuk EviHer hakkı saklıdır.
Belediye Evleri Mah 84294 Sk. No: 1/3
Çukurova / Adana
Bize ulaşın
0322 255 0101
Silverturk
Nida Banu Çiftçi

Okul Hakkında

Renkli Bireyler Çocuk Evi, 1800 metrekare üzerine kurulmuş olup, 400 metrekaresi bina oturum alanıdır. Sınıflar 50 metrekaredir. Her 10 çocuk için, bir uyku odası, anneler için ise ayrı bir emzirme odası bulunmaktadır. Bina komple yerden ısıtmalıdır. Soğutması ise VRF sistemi ile sağlanmaktadır. Zeminin hiç petrokimya içermeyen malzeme linoleum ile kaplı olmasının yanında çocukların dolapları, sandalyeleri, masaları ve materyalleri işlem görmemiş, saf ağaç malzemesinden yapılmıştır. Yeterli kapasitede jenaratörü mevcuttur. Ayrıca havuz da bulunmaktadır.

Vizyon

Çocuğun yetiştirilmeyip yetiştiğini kabul ederek bu doğrultuda ilerlemeyi, bireysel ve kurumsal gelişimi sonuna kadar desteklemeyi ve sektöründe aranan bir isim olmayı kendine ilke edinmiştir.

Misyon

Çocuk odaklılık, güvenilirlik, tarafsızlık, sorumluluk, ulaşılabilirlik ve özveri prensipleri ile yola çıkan Renkli Bireyler Çocuk Evi, öğrencilerine gerekli materyal ve imkanları sunarak onları hayata hazırlamayı, onlara sorumluluk alma bilincini kazandırmayı, kendisini bir başkası ile kıyaslamadan, sahip olduğu yetenekleri geliştirerek mutlu olabilmeyi, farklılıklara saygı duyup bireysel yaklaşımı ilke edinebilmelerini sağlamaktır.

Sınıflar

2-3

24 ay ile 36 ay arasındaki çocuklardan oluşan bu grupta 10 çocuk yer almaktadır. Bu grup, “Toddlar” sınıfı olarak adlandırılacaktır. Sınıfta 2 asil öğretmen bulunacak ve yine uyku odası 10 kişilik olacaktır.

4-6

36 ay ile 72 ay arasındaki çocuklardan oluşan bu grupta 20 çocuk yer almaktadır. Bu grup “Montessori” sınıfı olarak adlandırılacaktır. Sınıfta 2 yetişkin öğretmen bulunacaktır.

Sahip Olunan Belgeler

  • ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi)
  • OHSAS (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi)
  • ISO 10002 (Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi)

Geri dön
 
  • takip edin