Ekran al%c4%b1nt%c4%b1s%c4%b1

Çağımız Çocuklarının İhtiyacı Egzersiz (Hareket) Programları

Hareket eğitimi ve egzersiz programları okul öncesi dönemde başlaması gereken gelişim programıdır.Çocukluk çağında hareketin keşfedilmesi ve üretilmesi çok önemlidir.

Kindergym gibi çocuk egzersizi (çocuk yogası) programlarıyla hedeflenen çocuklardaki duruş bozukluklarını, hareket azlığının önüne geçmek ve egzersiz alışkanlığı kazandırmaktır.

Okul öncesi dönemde gelişen alışkanlıklar ileri ki dönemlerde de çocuklarda devam edecektir.Çocuklar hareket(egzersiz) eğitimi sayesinde problem çözmeyi ,kendini daha iyi ifade etmeyi, düşüncelerini bir noktaya toparlamayı, yaratıcı çözümler aramayı ve işbirliğini öğrenirler.

Biliyoruz ki çağımızda çocukların, betonların arasında nefes alamadığı bir dünya varlığını sürdürmekte , yeşilin tonları giderek azalmaktadır.Bahçe kültürünün değerini bilen ve en büyük yeri buna ayıran bir kurum olarak sokaklarda koşan, ip atlayan sek sek oynayan ,bisiklet süren çocukların çoğalması en büyük temennimizdir. Bu açıdan bir köprü görevi gördüğümüzün bilincinde eğitimlerimizi bu gelişim programları üzerinde kurmaktayız ve kurmaya devam edeceğiz.