Banu ciftci

Nida Banu Çiftçi

Kurucu

Üç çocuk annesi olan Nida Banu Çiftçi, 1976 yılında dünyaya geldi.

Eğitim hayatında başarılı bir öğrenci olan Çiftçi, Pamukkale Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2'nci sınıftan sonra Okul Öncesi Bölümü'nü yan dal olarak seçen Çiftçi, 1997 yılında çift dalla mezun oldu.

Nida banu ciftci
14 yıl çeşitli devlet okullarında, 4 yıl da Adana Final Okulları'nda olmak üzere 18 yıl sınıf öğretmenliği yaptı.

Öğrencilik yıllarından beri en büyük hayalini gerçekleştiren Nida Banu Çiftçi, kendine hedef olarak benimsediği alanda çocukların hayata en iyi şekilde başlamalarını sağlayacak bir eğitim kurumu ile Adana’yı tanıştırdı;

"Renkli Bireyler Çocuk Evi" 2016 yılında eğitim hayatına başladı.

Bu eğitim kurumu için yaptığı uzun araştırmalar sonucunda, çocuklar için en doğrusu olduğuna inandığı ve sonuna kadar desteklediği "Montessori Eğitim Sistemi"nde karar verdi.

18 yıllık öğretmenlik hayatında, her zaman çocukların çağdaş bir eğitim alması için çalışan Çiftçi, "Montessori Eğitim Sistemi"nden ve prensiplerinden etkilenerek bu alanda araştırmalarını sürdürdü; Renkli Bireyler Çocuk Evi’nin tüm kadrosuyla birlikte "Montessori Eğitim Sistemi" eğitimi aldı. "Montessori Eğitim Sistemi" dışında, çocuk eğitimi ve gelişimi ile ilgili farklı eğitimler de alan Nida Banu Çiftçi, çocuk eğitimi konusundaki eğitimlerine devam ediyor.